Analityk w dziale sprzedaży

Miejsce pracy Tarnów
Wynagrodzenie do ustalenia
Rodzaj zatrudnienia umowa o pracę
Region małopolskie
Opis oferty Naszym klientem jest firma produkcyjna otwierająca stanowisko analityka ds sprzedaży
Zakres obowiązków
  • sporządzanie zaawansowanych analiz sprzedażowych, raportów cyklicznych oraz bieżących zestawień
  • przygotowywanie prezentacji oraz rekomendacji na potrzeby  działów handlowych oraz Zarządu
  • wsparcie Zarządu w przygotowaniu analiz finansowych i niefinansowych, które będą podstawą w podejmowaniu decyzji biznesowych
  • zarządzanie procesem prognozowania sprzedaży, analiza odchyleń
  • projektowanie oraz ulepszanie narzędzi do raportowania
  • monitorowanie rynku i konkurencji, analiza rentowności klientów oraz produktów
  • bieżące monitorowanie i analiza kosztów, przygotowanie raportów i analiz danych kosztowych
  • wsparcie w zakresie implementacji i rozwoju narzędzi controllingowych oraz optymalizacji procesów i procedur wewnątrz organizacji
Poszukiwane kompetencje
  • Min. 3 lata doświadczenia w analizach sprzedaży
  • Umiejętność sporządzania i analiz, prognoz i raportów dla Zarządu
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (przede wszystkim Excel, Access)
  • Myślenie analityczne i umiejętność wyciągania wniosków z prowadzonych analiz
  • Umiejętność interpretowania danych biznesowych oraz wyciągania syntetycznych wniosków
  • Bardzo dobra znajomość biznesu/rynku oraz systemów biznesowych
  • Umiejętność rozwiązywania problemów oraz prezentowania konkretnych działań
  • Podejmowanie inicjatywy, kreatywność oraz samodzielność w działaniu
Oferujemy
  • bardzo atrakcyjne warunki wynagrodzenia - otwartość na oczekiwania kandydatów
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • komfortowe warunki pracy
  • samodzielne stanowisko
Data ostatniej modyfikacji piątek, 18 listopada 2022