Dyrektor Finansowy w firmie produkcyjnej (Interim - projekt czasowy)

Miejsce pracy Kraków;
Wynagrodzenie do ustalenia, otwartość na oczekiwania
Rodzaj zatrudnienia B2B
Region Kraków (małopolskie)
Opis oferty Naszym klientem jest firma produkcyjna, o przychodach na poziomie kilkudziesięciu mln oraz osiągająca kilku milionowy zysk.
Szukamy Dyrektora Finansowego/CFO (Interim) do natychmiastowego wsparcia organizacji w kluczowym okresie transformacji. Szukamy lidera, który wprowadzi stabilność finansową, wprowadzi systemy, zbuduje silne fundamenty i przygotuje  firmę do przyszłego wzrostu.
Firma do tej pory radziła sobie świetnie BEZ dyrektora finansowego, niemniej - w naszej ocenie, osoba na tym stanowisku miała by możliwość szybkiego wykazania oszczędności idących w setki tysięcy złotych miesięcznie.
Zakres obowiązków
  • Szybka diagnoza i ocena obecnej sytuacji finansowej firmy, identyfikacja kluczowych obszarów wymagających natychmiastowej interwencji.
  • Opracowanie i wdrożenie strategii finansowych, w tym planów restrukturyzacyjnych, kontroli kosztów oraz inicjatyw poprawiających efektywność operacyjną.
  • Zarządzanie i optymalizacja przepływów pieniężnych, zarządzanie kapitałem obrotowym oraz inicjowanie działań mających na celu poprawę płynności finansowej.
  • Przygotowywanie i prezentowanie regularnych raportów finansowych, prognoz oraz analiz dla zarządu
  • Nadzór nad zespołem finansowym, zapewnienie odpowiedniego mentoringu, wsparcia oraz kierunku w celu podniesienia ogólnej wydajnośc
  • Współpraca z innymi działami oraz liderami w celu wspierania strategicznych inicjatyw biznesowych i zapewnienia finansowej solidności przedsiębiorstwa.
  • Co najmniej 10 lat doświadczenia w zarządzaniu finansami na wysokim szczeblu, z preferencją doświadczenia w branży produkcyjnej, w różnych organizacjach jako Interim
  • Udowodniona historia efektywnego zarządzania sytuacjami kiedy trzeba budować strategię finansów od zera i prowadzenia firm przez okresy transformacji
  • Silne umiejętności analityczne, strategiczne myślenie oraz zdolność do podejmowania decyzji w szybko zmieniającym się środowisku
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne i interpersonalne
  • Biegłość w znajomości przepisów finansowych i podatkowych
  • Wskazywanie obszarów do optymalizacji (od kosztów produkcji poprzez umowy z bankami)
  • Gotowość do pracy ok 2 dni w tygodniu / ew praca czasowa - do uzgodnienia z właścicielami
Oferujemy
  • Wynagrodzenie w oparciu o B2B, wysokość do ustalenia - skala pracy również do ustalenia, projekt zakłada 2-3 dni pracy w tygodniu (nie jest to propozycja etatu ani współpracy na rok/dwa - chociaż niewykluczone potem stałe doradztwo)
  • Pełne wsparcie właścicieli w realizacji wyznaczonych celów
  • Możliwość stworzenia działu finansów od zera jak i strategii
  • Ta rola ma charakter tymczasowy z potencjałem na stałą współpracę po zakończeniu okresu Interim, w zależności od wyników i potrzeb organizacji
Data ostatniej modyfikacji czwartek, 19 października 2023