Samodzielna księgowa z językiem niemieckim

Miejsce pracy Wrocław
Wynagrodzenie 11 000 - 12 000 PLN brutto
Rodzaj zatrudnienia umowa o pracę
Województwo Wrocław (dolnośląskie)
Opis oferty Naszym klientem jest międzynarodowa organizacja
Zakres obowiązków
  • sporządzanie sprawozdań finansowych według określonych standardów
  • dekretowanie i księgowanie dokumentów,
  • księgowanie i wyliczenia rezerw, wycen walutowych, podatku odroczonego, rozliczeń międzyokresowych kosztów itp.,
  • prowadzenie ewidencji księgowych i uzgadnianie ich z kontami księgi głównej,
  • przygotowywanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdanie raportów na potrzeby wewnętrzne oraz dla instytucji zewnętrznych,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP),
  • przygotowywanie przelewów bankowych i księgowanie wyciągów bankowych, uzgadnianie sald
  • prowadzenie procedur księgowych i dokumentacji księgowej według obowiązującej w jednostce polityki rachunkowości;
  • zakładanie i prowadzenie ksiąg rachunkowych;
  • prowadzenie ewidencji rozrachunków, rozliczanie inwentaryzacji
  • przyjmowanie, sprawdzanie oraz kwalifikowanie dowodów księgowych do ujęcia w księgach rachunkowych;
  • sporządzanie deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych na potrzeby zarządu;
  • współpraca z innymi działami organizacji w zakresie księgowości;
  • wycena aktywów i pasywów zgodnie z przyjętymi zasadami przedsiębiorstwa.
  • współpraca z audytorami w trakcie badania sprawozdania oraz audytów zewnętrznych i wewnętrznych
  • doświadczenie na stanowisku samodzielnej księgowej min 2 lata
  • dobra znajomość języka niemieckiego : min. poziom B2 - kontakt z centralą firmy
  • zaangażowanie, odpowiedzialność
Oferujemy
  • wynagrodzenie podstawowe : 11 000 - 12 000 PLN brutto
  • wszystkie niezbędne narzędzia pracy
  • dużą samodzielność
  • pakiet benefitów
Data ostatniej modyfikacji czwartek, 1 kwietnia 2021