Dyrektor Finansowy Grupy Spółek

Miejsce pracy Warszawa;Kraków
Wynagrodzenie do ustalenia
Rodzaj zatrudnienia B2B
Region mazowieckie; małopolskie
Opis oferty Naszym klientem jest jedna z największych PL firm o przychodach >1mld PLN / rocznie
Zakres obowiązków
  • Planowanie i realizacja strategii finansowej Spółki ze szczególnym uwzględnieniem  projektów biznesowych,  inwestycji oraz różnych mechanizmów/źródeł finansowania
  • Wsparcie Zarządu Spółki w zakresie planowania i realizacji przedsięwzięć biznesowych, w tym przejmowania/uruchamiania nowych firm i działalności
  • Organizacja pracy Działu Księgowości, weryfikacja  dotychczasowego modelu pracy, zaprojektowanie i wdrożenie zmian
  • Zarządzanie Działem Finansowo-Księgowym
  • Optymalizacja bieżącej działalności pod kątem jej rentowności
  • Docelowo optymalizacja finansowa na poziomie całej grupy kapitałowej, nadzór finansowy nad spółkami zależnymi
  • Dostarczanie Zarządowi i Właścicielom finansowych  informacji zarządczych
  • Aktywny udział w opracowywaniu i realizacji finansowych strategii właścicielskich
  • Doświadczenie w tworzeniu  wdrażaniu  strategii finansowych w podmiotach o obrotach rzędu 1 mld PLN
  • Doświadczenie w organizacji i zarządzaniu Działem Finansowo-Księgowym w dużych firmach produkcyjno-handlowych minimum 5 lat
  • Wykształcenie wyższe z zakresu finansów i księgowości
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość standardów międzynarodowych, dodatkowe uprawnienia (np. biegły rewident)
  • Silna orientacja na wyniki
  • Samodzielność w działaniu

Docelowo miejscem pracy jest południe Polski, wymagana gotowość do relokacji.

Oferujemy
  • Bardzo atrakcyjne wynagrodzenie podstawowe - otwartość na oczekiwania kandydata
  • W perspektywie 1-2 lat awans na Dyrektora Finansowego całej Grupy Kapitałowej i zwiększenie wynagrodzenia
  • Premie roczne
  • Pomoc w relokacji na południe Polski
  • Niemal nieograniczone możliwości rozwoju i kreowania rozwiązań na obszarze Europejskim
  • Samochód służby (klasa średnia wyższa), karta paliwowa
  • Niezbędne inne narzędzia pracy
  • Dużą samodzielność
Data ostatniej modyfikacji piątek, 10 czerwca 2022